Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

Recital fortepianowy tajlandzkiego kompozytora

Zapraszamy na recital fortepianowy w wykonaniu Nata Yontararaka
Sala Lustrzana, 14 maj 2017 r., godz. 18.00

Nat Yontararak

 

Koncert w ramach obchodów 120 rocznicy „Grand Europe Tour” Wielkiego Króla Rama V. Ta wyjątkowa trasa koncertowa, tajlandzkiego kompozytora Nata Yontararaka obejmowała Włochy, Szwajcarie, Francje, Belgie oraz Niemcy. W Polsce ten szczególny występ w towarzystwie tancerzy będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę w pszczyńskim zamku, następnie 16 maja w Warszawie i 19 maja w Sanoku. Tourne zakończy koncert 24 maja w Londynie.

Pianista, kompozytor, pedagog. Urodził się w 1954 roku. Choć z wykształcenia jest architektem - absolwentem Uniwersytetu Chullalongkorn, Nat Yontararak zdecydował się na karierę muzyczną kończąc studia muzyczne w Goldsmiths College w Londynie. Prowadzi badania dotyczące wykonawczej sztuki pianistycznej w Univesity of Reading (Wielka Brytania), otrzymując na ten cel specjalną dotację od GG Princess Sudasiri Sobha.

Po powrocie do Tajlandii w 1983 roku, Nat Yontararak utworzył własne, sygnowane swoim nazwiskiem Studio i Szkołę Muzyczną w celu promowania muzyki klasycznej i edukowania młodych pianistów klasycznych. Dzieląc czas pomiędzy nauczanie a komponowanie, koncertuje zarówno w Tajlandii jak i za granicą, w tym wielokrotnie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Wśród jego twórczości znajduje się sonata pt.: „Chwała nasi wielcy królowie”, która została zaprezentowana w ramach upamiętnienia 50. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w październiku 1995 roku, co artysta traktuje jako szczególny zaszczyt.

PROGRAM KONCERTU:

Nat Yontararak
Sine Quo Non “Without whom, cannot exist”

Nat Yontararak
aranż. Nat Yontararak
Love in Spring
Somewhere Somehow
Oh I Say
Sonata No.3 : “Siam Sonata”                                
The Central Region (Maestoso)
The Northeast (Allegretto Scherzando)
The North (Larghetto)
The South (Allegro tempestoso)

 

Bilety w cenie 35 zł.
Rezerwacja biletów odbędzie się od poniedziałku, 10 kwietnia 2017 r. od godz. 17.00, poprzez system rezerwacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl, tel. 32 210 30 37
Bilety do nabycia również w Muzeum Zamkowym w Pszczynie.
wszystkie aktualności