Jesteś na: Strona główna / Działalność Muzeum / Koncerty / Historia koncertów

Historia koncertów

Koncerty Świąteczne 2016

 

 • Sobota, 10 grudnia 2016 r.

  godz. 18.00

  Koncert Świąteczny
  „Koncert Kolędowy Cicho. Cicho Pastuszkowie”

            Wykonawcy:
            Agnieszka Wilczyńska
            Janusz Szrom
            Włodzimierz Nahorny
            Andrzej Jagodziński
            Andrzej Łukasik

pierwsza część:
Białe żagielki

Walc przedświt
Łagodne światło
Wtul się w sen
Czas po burzy
Która to już wspólna wiosna
Tup,tup,
Prawo do miłości
Pogadaj ze mną

utwory pochodzące z płyty „Wojciech MŁYNARSKI / Włodzimierz NAHORNY- POGADAJ ZE MNĄ”

przerwa

druga część:
Cicho,cicho pastuszkowie

Spytaj Józefie
Do nocy tej
Lecą aniołowie
Bóg rodzi się
Na jodłach wróble
Mój osiołku
Cicha noc
Gdy śliczna Panna

pastorałki pochodzące z płyty „CICHO, CICHO PASTUSZKOWIE” oraz kolędy tradycyjne

„Koncert Kolędowy Cicho. Cicho Pastuszkowie”

5


 • Niedziela, 11 grudnia 2016 r.,
  godz. 16.30 i 19.30

  Koncerty Świąteczne
  „Tańce Świata” Woytek Mrozek i jego goście

  Wykonawcy:
  Wojciech Mrozek - klarnet
  Maryjan Lomaha - skrzypce
  Ihor Lomaha - cymbały
  Yuriy Romaniv - fortepian
  Volodymyr Kachur - bas
  Eliza Sacharczuk - wokal

 • Program:

  Jerry Bock - "Sunrise, sunset" z musicalu "Skrzypek na dachu" 
  Jerry Bock - "L'Chaim" z musicalu "Skrzypek na dachu"  
  Tradycyjna muzyka Klezmerska - Czardasz
  Tradycyjna pieśń rosyjska - Oczy Czarne
  Jenö Hubay - Memory of Bihaty
  Muzyka tradycyjnego tańca rumuńskiego - Hora
  Karel Vacek - Du schwarzer Zigeuner
  Woytek Mrozek Taras Klezmer
  Grigoras Dyniku - The Lark
  Bałkańska pieśń ludowa - Ederlezi
  Woytek Mrozek - Spring Hora
  Vittorio Monti - Czardasz
  Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 5 
  Kolędy


  Eliza Sacharczuk

  Ukończyła Studium Estradowe im. Anny German w Białymstoku, jak również Pedagogikę Wczesnoszkolna z Edukacją Artystyczną. W ramach swej edukacji w Studium Estradowym, jako wokalistka brała udział w musicalu „Dym”. W roku 2003 wydała singiel poezji śpiewanej p.t. „Jesień” jako Eliza i Amea. Nagroda Grand Prix na Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu w roku 2012. Na stałe związana ze stowarzyszeniem Natural Voice Perfection, gdzie od kilku lat szkoli swój warsztat wokalny u takich nauczycieli jak Daen Kaelin, Marek Stawiński, Bob Stoloff, John Henny. Od roku 2009 jest właścicielką Centrum Artystycznego w Białymstoku gdzie pracuje jako trener wokalu.
 •  
  Lomagos Band 

  Zarówno pod względem obsady, doboru repertuaru jak i wysokiej jakości grupę Lomagos Band porównać można do zespołu braci Lokatosz. Autentyczność, energia i zachwycająca wirtuozeria towarzyszy wszystkim koncertom Lomagos Band. Grupę stworzyli bracia Ihor i Maryan Lomaha, którzy specjalizują się w odtwórstwie muzyki etnicznej, folkowej Europy wschodniej i południowej, cygańskiego jazzu i muzyki klezmerskiej. Programy Lomagos Band’u powstały na kanwie twórczości słynnego skrzypka Lokatosza, którego artyzm i twórczość wywarła duży wpływ na wybór kierunku muzycznej podróży braci Lomagos.  Zespół koncertuje cyklicznie na: Ukrainie, w Niemczech, Austrii, Hiszpanii i Polsce. W 2007 roku grupa nagrała swoją pierwszą płytę CD, która cieszy się wielkim powodzeniem. Autentyczność, wirtuozeria i przyjemność muzykowania młodych, pełnych energii i temperamentu artystów udziela się publiczności i jest gwarantem wielu niezapomnianych artystycznych doznań i uniesień. Ostatnim projektem grupy jest połączenie muzyki cygańskiej z parafrazami muzyki W. A. Mozarta. Projekt ten gościł na Festiwalu Mozartiana w Gdańsku i słuchało go ponad 2 000 osób. • Sobota, 17 grudnia 2016 r.,

  godz. 16.30 i 19.30

  Koncerty Świąteczne
  Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego 


  W programie: Świąteczna Muzyka Chóralna oraz kolędy

 • Poznański Chór Chłopięcy powołany został 1 września 2003 roku jako nowa, samorządowa instytucja kultury. Nowy podmiot utworzono z inicjatywy Prezydenta Miasta Poznania dla zachowania ciągłości tradycji istnienia zespołu, którego początki sięgają 1945 roku.
  Chór działa we współpracy z jedyną w Polsce, 9-letnią Poznańską Szkołą Chóralną Jerzego Kurczewskiego, do której uczęszczają śpiewacy chóru. Szkoła stanowi znakomite, perspektywiczne zaplecze edukacyjne zespołu.
  Założycielem chóru był Jerzy Kurczewski (1924 - 1995) wybitny dyrygent i pedagog, autorytet w dziedzinie chóralistyki, twórca istniejącej od 1957 roku jedynej w Polsce szkoły chóralnej. Jego Poznański Chór Chłopięcy koncertował w wielu krajach na 4 kontynentach. Brał udział w licznych prestiżowych festiwalach muzycznych, występował m.in. w Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Wiedeńskim Musikverein. Zespół zarejestrował wiele płyt, dokonał światowych prawykonań znaczących dzieł kompozytorów współczesnych.

W latach 1992 - 2003 chór działał w ramach stowarzyszenia Poznański Chór Chłopięcy "Polskie Słowiki" pod kierownictwem Wojciecha A. Kroloppa. Chór znany był publiczności w wielu krajach świata.
Dyrektorem nowego Poznańskiego Chóru Chłopięcego jest Jacek Sykulski - kompozytor i dyrygent, Współtwórcą nowej instytucji od podstaw był Marcin Poprawski - wicedyrektor ds. organizacyjnych, którego pracę kontynuuje Joanna Theuss. "Team" entuzjastów kieruje zespołem w którym pracują wspaniałe, utalentowane dzieci - najmłodsi profesjonalni muzycy w Poznaniu.


 

 

Jacek Sykulski

Kompozytor, dyrygent i chórmistrz, urodził się w Poznaniu w 1964 r. Jest absolwentem Poznańskiej Szkoły chóralnej Jerzego Kurczewskiego oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie klarnetu i kompozycji. W 1987 r. przybył do Kanady, gdzie odbył roczne stypendium u znanego kanadyjskiego kompozytora, czterokrotnego zdobywcy nagrody Gemini, Christophera Dedricka.
W 1996 r. Sykulski został dyrygentem i dyrektorem artystycznym Chóru Akademickiego uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2003 r. objął stanowisko dyrektora Poznańskiego Chóru Chłopięcego. Prowadzi również autorski zespół wokalny „Nova Gaudia”. Prowadzone przez niego zespoły koncertują na całym świecie, w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i kościołach w Europie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Boliwii, Chinach, Japonii i na Tajwanie.

W 1991 r. Sykulski zasłynął w świecie jako kompozytor, pisząc pieśń „Abba Ojcze” (słowa autorstwa o. Jana Góry OP), która stała się hymnem VI Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie.

W swojej pracy ciągle eksperymentuje, szukając nowych form muzycznej ekspresji, dzięki czemu zespoły przez niego prowadzone wytyczają nowe kierunki nie tylko w polskiej, ale i w światowej chóralistyce.

             

 

 

  

Bilety w cenie 80 zł
Rezerwacja i sprzedaż biletów od soboty, 1 października 2016 r., od godz. 17.00.
Rezerwacja i sprzedaż biletów odbędzie się poprzez system rezerwacji
Muzeum Zamkowego w Pszczynie: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl

wszystkie aktualności