44. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Wieczory u Telemanna” – 22.10.2023

Boulevard Baroque

Zespół wywodzi się z Detmoldu i składa się z młodych profesjonalnych muzyków. W 2018 r. urzeczywistnili wspólne pragnienie założenia zespołu, którego działalność będzie podparta historycznym kontekstem. Zespół łączy entuzjazm dla muzyki dawnych mistrzów z zamiłowaniem do żywej gry. Podczas prób nad utworami zespół przywiązuje dużą wagę zarówno do autentycznej interpretacji, jak i intymnej, kameralnej interakcji muzycznej. Połączenie historycznych badań i radości z grania ma być dzielone z publicznością, tak aby koncert stał się inspirującym doświadczeniem.

Karla Enríquez

Jest założycielką, menadżerem i dyrektorem artystycznym młodego zespołu. Oprócz rozwoju zespołu Boulevard Baroque, angażuje się aktywnie w tematy społeczne, zwłaszcza dotyczące edukacji muzycznej i promocji integracji.

44. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Wieczory u Telemanna"

Ira Givol

Pasjonat muzyki kameralnej, gra na współczesnej wiolonczeli, a także na wiolonczeli barokowej i violi da gamba. Występował jako solista z różnymi orkiestrami. Jako członek Tel Aviv Trio jest laureatem nagrody izraelskiego Ministerstwa Edukacji w dziedzinie muzyki kameralnej (2006), konkursu muzyki kameralnej Città di Trapani, konkursu Josepha Joachima w Weimarze (2002), konkursu Vittorio Gui we Florencji, 4. Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Melbourne (2003) oraz pierwszej nagrody na konkursie Concours International de Musique de Chambre de Haute Alsace (2005).

Jest także założycielem 64 Things Show, od 2009 r. stałym członkiem zespołu barokowego Il Gardellino z Belgii, a od 2013 r. gra w orkiestrze Geneva Camerata.W 2019 r. Ira Givol wraz z Cécile Dorchêne, Joanną Huszczą, Jonathanem Kerenem i Michaelem Borgstede utworzyli w Kolonii zespół Les Voyageurs. W latach 2020 i 2021 Ira Givol był dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki Dawnej w Kolonii.

niedziela, 22 października 2023 

WYKONAWCY

Ira Givol – wiolonczela
Boulevard Baroque
Karla Enriquez – skrzypce

Piotr Bułka  – słowo
Aktor Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu


Jacek Hawryluk – prowadzenie koncert
PROGRAM

Cello Man – be_baroque!

Georg Philipp Telemann – Uwertura – Suita „Les Nations”
Giovanni Benedetto Platti – Koncert wiolonczelowy  c-moll   
Antonio Vivaldi – Koncert wiolonczelowy  c-moll RV 401
Pieter Hellendaal – Concerto grosso op. 3 nr 1

Program koncertu przeplatany jest wybraną poezją: 
Wisława Szymborska Wszelki wypadek
Taras Shevchenko  Dola  (przekład – Czesław Jastrzębiec-Kozłowski)
Taras Shevchenko  Oj, nie zazdrość bogatemu
Autor nieznany Wierzę w słońce  (tekst napisany podczas II wojny światowej przez Żyda na ścianie piwnicy, w obozie koncentracyjnym Kolonii, przekład – Michał Gina)
Czesław Miłosz Nadzieja

16

/ 10 / 2023