Koncert Noworoczny 2017

Koncert Noworoczny 2017

Woytek Mrozek show i jego goście
w wielkiej Gali Noworocznej „Modern Classic”

Sala Lustrzana
niedziela, 1 stycznia 2017 r., godz. 17.00

Artyści

Woytek Mrozek – dyrygent, solista
Lusine Arakelyan – sopran
Artur Banaszkiewicz – skrzypce
Orkiestra Kameralna INSO

Program
G. Bizet – op. „Carmen” alla Salsa
F.Lehar – Aria Giuditty z opt. „Giuditta”
I. Kálmán – Czardasz z opt. „Hrabina Marica”
G. Puccini – „O mio babbino caro” z op. „Gianni Schicchi”
V. Monti – Czardasz alla Samba
J. Strauß II – polka „Eljen Magyar”
L. Arditi – Il Bacio
K. Dębski – Country Clarinetto
V. Monti – Czardasz
V. Monti – Skowronek
E. Kálmán – Aria Silvy „Czardasz, czardasz” z opt. „Księżniczka
czardasza”
W. Mrozek – Spring Hora
W. Mrozek – Broadway Medley
L. Bernstein – Tonight
J. Bock – „Sunrise, sunset” z musicalu „Skrzypek na dachu”
C. Porter – Begin the Beguine
B. Thiele – What a wonderful world
R. Leoncavallo – Mattinata
A. Banaszkiewicz – Havah Nagilah – parafraza
V. di Chiara – La Spagnola
G. Gershwin – Oh lady, be good
F. Loewe – Aria Elizy „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My fair lady”
L. Prima – Sing, Sing, Sing

Bilety w cenie 150 zł

Rezerwacja i sprzedaż biletów od piątku, 7 października 2016 r., od godz. 17.00.

Rezerwacja i sprzedaż biletów odbędzie się poprzez system rezerwacji

Muzeum Zamkowego w Pszczynie: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl

Formy płatności: przelew internetowy online lub zakup biletu na miejscu.

Biografia

Woytek Mrozek

Należy do grona najwybitniejszych, światowych współczesnych klarnecistów. Wykształcenie zdobył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem) oraz w Hochschule für Musik w Monachium (dyplom mistrzowski z wyróżnieniem). W Monachium studiował także dyrygenturę. Artysta jest zdobywcą dwóch prestiżowych stypendiów: DAAD – Dwuletnie Stypendium Rządu Niemiec, które przyznano mu dwukrotnie oraz YAMAHA Music Foundation of Europe. Jest także laureatem wielu prestiżowych konkursów.

Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, konsekwentnie przekraczając tradycyjne podejście do profesji muzyka-instrumentalisty. Wciąż poszerza zakres swej twórczej aktywności. Z właściwą sobie dynamiką wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera, dyrygenta i impresaria.

Od samego początku swojej kariery poświęcił się życiu koncertowemu i koncertuje na całym świecie. Bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w programach TV oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych. Współpracuje z wszystkimi polskimi i wieloma zagranicznymi orkiestrami filharmonicznymi, a także z orkiestrami: Sinfonia Varsovia, Amadeus Chamber Orchestra, Leopoldinum, Capella Bydgostiensis, Wielka Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, International Orchestra of European Union, oraz z kwartetami: Camerata, Henschel, Rodin. W latach 2002 – 2008 pełnił funkcję głównego dyrygenta Chamber Philharmonic Orchestra Leopolis, z którą wykonał kilkadziesiąt koncertów w roli dyrygenta i solisty w wielu krajach Europy.

Jego dyrygencki debiut miał miejsce w Katedrze Notre Dame w Paryżu (2002). Wkrótce po nim pojawiły się liczne propozycje koncertowe oraz oferta nagrania dla paryskiej firmy fonograficznej EROL płyty CD „Dworzak i Czajkowski – Serenady na orkiestrę smyczkową”. W 2003 roku odniósł także wielki sukces debiutując na scenie słynnej Carnegie Hall. Od tego czasu artysta permanentnie koncertuje w USA. Od 2003 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego międzynarodowego festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”, gdzie w roku 2007 za skomponowanie Missa Solemnis Por JP II – „Beati Mundo Corde” otrzymał zaszczytny tytuł „Honorowego Obywatela i Mecenasa Kultury Ziemi Sandomierskiej”. Od 2010 roku pełni również funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzyczne Lato w Juracie.

Od 2010 roku na stanowisku adiunkta doktora prowadzi klasę klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku

Lusine Arakelyan

Jest absolwentką Wydziału klasy fortepianu i wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Yerewan w Armenii. W swoim dorobku posiada wiele głównych ról operowych a lista repertuaru pieśni, arii jest bardzo imponująca. Artystka jest zwyciężczynią 5 narodowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. Jest pierwszą Divą opery w Yerewan.
To jeden z najpiękniejszych głosów Armenii.

Artur Banaszkiewicz

Skrzypek, kompozytor, aranżer. Występuje od piątego roku życia. W 1985 roku zdobył pierwsza nagrodę na Konkursie Młodych Skrzypków w Koszalinie. W latach 1988-1990, jako stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki studiował w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie. W tym czasie brał udział w mistrzowskich kursach interpretacji gry skrzypcowej. Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego Artur Banaszkiewicz prezentuje publiczności często własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych, chętnie słuchanych utworów z różnych obszarów muzyki (m.in.: „VIVA STRAUSS!”,”IRISH DREAM”,”LA FIESTA MEXICANA”,”SKRZYPEK NA DACHU”, „CAN-CAN”, „MY FAIR LADY”,”HAVAH NAGILAH”,”OCZY CZARNE”,”KALINKA”). Szczególnie dużym powodzeniem w Polsce i za granica cieszy się koncert – show zatytułowany „WIECZOR W KRAINIE CZARDASZA”, składający się z utworów inspirowanych folklorem cygańskim i żydowskim. Idea koncertu przyciągnęła uwagę mediów, czego rezultatem był udział w licznych programach radiowych i telewizyjnych, zaowocowała występami na wielu festiwalach muzycznych w prestiżowych salach koncertowych (m.in. Lincoln Center w Nowym Jorku, Sala Kongresowa w Warszawie, Berlińska Filharmonia i Lipski Gewandhaus), a także współpraca z wybitnymi postaciami życia muzycznego w Polsce.

Orkiestra Kameralna INSO

Międzynarodowa orkiestra symfoniczna powstała w 1998 r., do roku 2002 nazywała się „Festiwalową Orkiestrą Lviv”, od sierpnia 2010 r. funkcjonuje przy Filharmonii Lwowskiej jako Symfoniczna Orkiestra „INSO Lviv”.
Symfoniczna Orkiestra „INSO Lviv” przybliżyła bogatą spuściznę muzyki ukraińskiej. Kierownikiem artystycznym orkiestry jest wybitny ukraiński kompozytor Myroslaw Skoryk.

27

/ 07 / 2021