Nagrody dla Muzeum Zamkowego w Pszczynie

Z dumą i radością przekazujemy, że Muzeum otrzymało nagrodę i trzy wyróżnienia w konkursie Marszałka Województwa Śląskiego za wydarzenie muzealne roku 2023 w następujących kategoriach:

DOKONANIA Z ZAKRESU KONSERWACJI

  • Nagroda główna za Prace remontowo-konserwatorskie pn. „Rewitalizacja budynku Bramy Wybrańców wraz z otoczeniem”.
  • Wyróżnienie za Prace konserwatorskie Gajówki przy Zameczku Myśliwskim Promnice.

DOKONANIA Z ZAKRESU INICJATYW EDUKACYJNYCH I POPULARYZACJI DZIEDZICTWA KULTUROWEGO

  • Wyróżnienie za projekt „Historia w obiektywie. Reportaż i fabuła. Fakty i rekonstrukcja.” Cykl filmów edukacyjnych przygotowanych przez pracowników Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

PUBLIKACJE KSIĄŻKOWE

  • Wyróżnienie za „Europejski fajans delikatny z XIX wieku. Kolekcja profesora Wojciecha W. Kowalskiego” autorstwa: Wojciecha W. Kowalskiego.

Więcej o publikacji: Europejski fajans delikatny z XIX wieku.


Nagrody dla Muzeum odbierali: Jan Gałaszek, Główny Konserwator Muzeum, Małgorzata Wójcik, kierownik Działu Edukacji, Dominika Sulińska, kurator Stajni Książęcych w Pszczynie oraz Marcin Cyran z Działu Edukacji. Uroczystość wręczenia nagród odbyło się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

Nagrody Marszałka za wydarzenia muzealne przyznawane są za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej w województwie śląskim dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego.

Zdjęcia: Materiały prasowe UMWŚ
M. Cyran, Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

18

/ 06 / 2024