Moja Przygoda w Muzeum 2021

Moja Przygoda w Muzeum 2021

Moja Przygoda w Muzeum 2021

Projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat w następujących kategoriach wiekowych:

  • 5–6 lat
  • 7–9 lat
  • 10–12 lat
  • 13–15 lat
  • 16–18 lat
  • dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – do 25 roku życia

Uczestnictwo w spotkaniach umożliwia zaprezentowanie w formie plastycznej wrażeń i emocji, które towarzyszą odwiedzającym Muzeum w czasie wizyt na ekspozycjach muzealnych.

W związku z ogólnoświatową sytuacją pandemiczną, problemami z dotarciem do miejsc zabytkowych oraz trudnościami w dostępie do muzeów i galerii, tegoroczna edycja „Mojej Przygody w Muzeum” otrzymała hasło przewodnie: „Dlaczego tęsknię za Muzeum?” Jednocześnie aktualny pozostaje temat „Moja Przygoda w Muzeum” dla uczestników, którym udało się dotrzeć do instytucji kulturalnych i zapoznać z ekspozycjami i prezentowanymi obiektami. Uczestnicy Projektu mogą także stworzyć prace, w których zawarta zostanie artystyczna odpowiedź dlaczego tęsknią za Muzeum. Co sprawiło, że chcieliby tam wrócić. Można skorzystać z wcześniejszych doświadczeń wizyty w Muzeum – udziału w warsztatach i lekcjach muzealnych, zwiedzania, udziału w wernisażach, itp.

Do uczestnictwa w eliminacjach okręgowych zapraszamy wszystkich chętnych młodych artystów i ich opiekunów zgodnie z Regulaminem Zwiedzania Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Informacje o przyznanych nagrodach oraz otwarciu wystawy pokonkursowej zostaną opublikowane na stronie internetowej Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

ZAPISY

DZIAŁ EDUKACJI
kontakt: 32 449-35-70 wew. 35.
Odpłatność za udział w spotkaniach w Muzeum wynosi 1 zł/os.

Zgłoszone grupy konkursowe przyjmowane będą w dniach i godzinach otwarcia Muzeum dla publiczności, od poniedziałku do piątku, od 2 marca do 9 kwietnia 2021 r. Wykonane prace należy złożyć w Stajniach Książęcych w Pszczynie do 16 kwietnia 2021 r.

12

/ 07 / 2021