Muzemum Zamkowe Pszczyna - logo

Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza na koncerty fortepianowe
„Wiosna z Fryderykiem w pszczyńskim zamku. Echa Konkursu Chopinowskiego”

Sala Lustrzana

sobota, 27 lutego 2016 r., godz. 18.00
Pieśń gondoliera
Luigi Carroccia (Włochy)

Prowadzenie: Jan Popis


sobota, 5 marca 2016 r., godz. 18.00
Nie masz tańca nad mazura
Krzysztof Książek
oraz Kwintet Gliwickiej Orkiestry Kameralnej
w składzie:
Kamil Staniczek – I skrzypce
Waldemar Staniczek – II skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska – altówka
Jerzy Szkopek – wiolonczela
Łukasz Bebłot – kontrabas

Prowadzenie: Jan Popis


sobota, 12 marca 2016 r., godz. 18.00
Wyznania nie tylko miłosne
Szymon Nehring
oraz Kwintet Gliwickiej Orkiestry Kameralnej
w składzie:
Kamil Staniczek – I skrzypce
Waldemar Staniczek – II skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska – altówka
Jerzy Szkopek – wiolonczela
Łukasz Bebłot – kontrabas

Prowadzenie: Bartłomiej Barwinek


sobota, 19 marca 2016 r., godz. 18.00
W stronę impresjonizmu
Zi Xu (Chiny)

Prowadzenie: Jan Popis

Bilety w cenie 30 zł

Rezerwacja od wtorku, 26 stycznia 2016 r., od godz. 10.00, poprzez system rezerwacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl, tel. 32 210 30 37

Sprzedaż biletów od czwartku, 28 stycznia 2016 r.

Sylwetki Artystów:

 Luigi Carriocca (Włochy)

Urodził się w 1991 roku. Absolwent Konserwatorium im. Ottorina Respighiego w Latinie i Konserwatorium im. Claudia Monteverdiego w Bolzano w klasie prof. Giorgii Alessandry Brustti. Jest laureatem Konkursu im. Marii Herrero w Granadzie, Europejskiego Konkursu „Cita di Filadelfia”. W roku 2015 zakwalifikował się do Konkursu Pianistycznego im. Ferruccio Busoniego w Bolzano. Występował z recitalami we Włoszech, Niemczech (w ramach Festiwalu Euro Music). Dla programu „Pianista” Radio Classica nagrał recital chopinowski. Doszedł do III etapu na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zyskując uznanie krytyki oraz duży aplauz publiczności konkursowej.

Krzysztof Książek

Urodził się w 1992 roku. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in.: im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej, im. Ricarda Vinesa (Hiszpania), Konkursu we Lwowie, Ogólnopolskich Konkursów Chopinowskich im. Fryderyka Chopina, Konkursu im. Ignacego Jana Paderewskiego w Los Angeles. Koncertuje w Polsce. Występował we Francji, Japonii, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii, RPA, Włoszech. Był stypendystą Krystiana Zimermana, Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pomimo, że nie znalazł się w finale XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, należał do największych osobowości tego Konkursu, bardzo stylowo wykonując poszczególne utwory Chopina, w szczególności jego mazurki.

Szymon Nehring

Urodził się w 1995 roku. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Zdobył liczne wyróżnienia i nagrody, m.in. na Konkursie „Chopin+” w Budapeszczie, Premio Academia w Rzymie, na Konkursie „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy, na Konkursie im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej i na Międzynarodowym Konkursie im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Poznaniu. Koncertuje w Polsce oraz we Włoszech, Kanadzie, Estonii, Rosji, na Węgrzech. Został finalistą XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, otrzymując jedno z wyróżnień, co (jak można było odczuć i co pokazują obecne koncerty pokonkursowe) nie w pełni oddaje skalę jego znakomitego pianistycznego talentu.

Zi Xu (Chiny)

Urodził się w 1994 roku. Jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i Pawła Wakarecego. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Andrzeja Jasińskiego. Laureat wielu konkursów m.in. Konkursu „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy, Festiwalu „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie, Turnieju Pianistów Stypendystów Zagranicznych, Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego. Jako uczestnik XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Fryderyka Chopina w Warszawie doszedł do III etapu. W swych chopinowskich interpretacjach potrafił oddać bogatą, w pełni romantyczną skalę ekspresji tej muzyki.

Orkiestra

Kwintet Gliwickiej Orkiestry Kameralnej

Skład kwintetu stanowią wiodący muzycy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, którzy współpracują z wieloma wybitnymi zespołami kameralnymi i symfonicznymi w kraju i za granicą. Działalność kwintetu uzupełnia ofertę koncertową Gliwickiej Orkiestry Kameralnej o mniejsze formy muzyki kameralnej takie jak Divertimenta, Serenady, Walce wielkich mistrzów, jak również muzykę operetkowo-musicalową oraz opracowania wielu popularnych utworów.

Skład zespołu:

Kamil Staniczek – I skrzypce
Waldemar Staniczek – II skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska – altówka
Jerzy Szkopek – wiolonczela
Łukasz Bebłot – kontrabas

27

/ 07 / 2021