Bilety na kolejny recital już w sprzedaży!

Bilety na kolejny recital już w sprzedaży!

Recital Fortepianowy w ramach cyklu koncertów „Pedagodzy Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach”
Sala Lustrzana, 25 luty 2017 r., godz. 18.00

Piotr Banasik

W 2001 roku ukończył z wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Roberta Marata, a w roku 2006 uzyskał dyplom z wyróżnieniem katowickiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego. Swoje umiejętności doskonalił także na kursach mistrzowskich pod kierunkiem Very Gornostaevej, Arie Vardiego, Alexeia Orlovetskiego, Dang Thai Sona, Alexisa Weissenberga oraz Krystiana Zimermana.
Zdobywał nagrody i wyróżnienia na konkursach i festiwalach krajowych i zagranicznych. Jest medalistą 48. Międzynarodowego Konkursu im. Marii Canals w Barcelonie (2002).W tym samym roku otrzymał I nagrodę na Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku, a także został laureatem 36. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. W lutym 2003 otrzymał I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym na Stypendia Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W październiku 2003 zdobył Gran Prix na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym PARNASSOS w Monterrey w Meksyku. W lutym 2005 roku zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie dla Kandydatów do 15. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina, na którym otrzymał szereg nagród pozaregulaminowych m.in. dla najlepszego uczestnika II etapu nie zakwalifikowanego do finału. W 2009 został wyróżniony na 4. Międzynarodowym Konkursie im. Ferenca Liszta we Wrocławiu a w grudniu 2012 roku otrzymał I nagrodę oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie koncertu na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Jest również laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego dla Młodych Twórców oraz wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.
Występował z recitalami i koncertami symfonicznymi w wielu krajach Europy, a także w Brazylii, Etiopii, Kanadzie, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jako solista współpracował z większością polskich orkiestr filharmonicznych,a także m.in. Forchheimer Kammerorchester (Niemcy), Orkiestrą Symfoniczną Guanajuato (Meksyk),Orchestre National des Pays de La Loire (Francja), Paderewski Symphony Orchestra (USA) oraz z Orquestra Sinfonica do Parana (Brazylia).

Program:
Joseph Haydn
Sonata c-moll, Hob.XVI nr 32
I. Moderato
II. Andante con moto
III. Rondo. Allegro
Ferenc Liszt
Harmonies du soir z cyklu Études d’exécution transcendante
Felix Mendelssohn-Bartholdy
Variations serieuses d-moll op. 54
Fryderyk Chopin
Ballada g-moll op. 23
Nokturn Fis-dur op.15 nr 2
Walc Es-dur op. 18
Walc a-moll op. 34 nr 2
Scherzo b-moll op. 31

Bilety w cenie 25 zł

Rezerwacja i sprzedaż biletów odbywa się poprzez system rezerwacji

Muzeum Zamkowego w Pszczynie: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl

Bilety do nabycia również w Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

27

/ 07 / 2021