Jullio Mazzotti – recital fortepianowy

W sobotę, 27 listopada godz. 18.00 w Sali lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie odbył się na koncert solowy znakomitego argentyńskiego pianisty i kompozytora Julio Mazziottiego. 

Julio Mazziotti wystąpił już w Pszczynie w 2019 roku, a jego koncert spotkał się z gorącym przyjeciem publiczności. Tym razem artysta zagra neoklasyczne kompozycje swojego autorstwa z ósmej płyty solowej nagranej w czasie roku pandemicznego pt.  “El Desvelo de los Ilustrados”. W programie koncertu znajdzie się także kilka utworów z nowej, będącej w trakcie przygotowań, płyty solowej.

Julio Mazziotti, uznany na arenie międzynarodowej argentyński pianista i kompozytor, urodził się w Mendozie, gdzie studiował grę na gitarze i fortepianie oraz zainicjował swoją karierę artystyczną. W wieku 10 lat rozpoczął pierwsze lekcje solfeżu, teorii muzyki i gry na gitarze klasycznej u uznanego nauczyciela Tito Francii. W wieku 15 lat wstąpił do Wyższej Szkoły Muzycznej Narodowego Uniwersytetu w Cuyo, gdzie rozpoczął naukę gry na fortepianie. Pierwsze albumy wydał w 1997 roku („A new day”) i  2001 roku („The Last hero”). Od 2000 roku rozpoczał karierę solową. Występował w wielu salach koncertowych w Europie, Ameryce Południowej i Ameryce Północnej (Zurych, Hildesheim, Madryt, Rzym, Nowy Jork, Katowice, Pszczyna, Buenos Aires, Santiego de Chile itp.) dając solowe koncerty fortepianowe oraz współpracując z takimi gwiazdami muzycznymi jak Suzanne Ciani, Lisa Downing, Rebecca Oswald lub David Lanz. Mazziotti znany jest również z działalności charytatywnej grając koncerty dla szpitali i organizacji pozarządowych (wraz z UNICEF, ACPACYS, ADEVIDA itp.). Jest laureatem nagrody Los Andes oraz nagrody sztuki scenicznej Diario UNO (członek jury w kolejnych edycjach). Od 2015 r. jest członkiem honorowym zarządu Diafanís Magazine of Arts and Sciences.


Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Sala lustrzana
Sobota | 27.11.2021 | g.18.00
Bilet: 80 zł

 → ZAREZERWUJ BILET


Bilety na koncert można zakupić za pośrednictwem strony internetowej https://rezerwacja.zamek-pszczyna.pl/ lub w kasach Muzeum Zamkowego w Pszczynie w godzinach otwarcia Muzeum.

Koncert realizowany jest zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej. Miejsca są numerowane, liczba miejsc jest ograniczona. 

Osoba posiadająca bilet na koncert jest zobowiązana do zapoznania się z Regulaminem wydarzenia i wypełnienia oświadczenia (dot. swojego stanu zdrowia w kontekście Covid-19 oraz danych kontaktowych). Oświadczenie można otrzymać podczas zakupu biletu w kasach Muzeum Zamkowego w Pszczynie, bezpośrednio przed koncertem lub pobrać ze strony internetowej Muzeum. Data na oświadczeniu powinna być tożsama z datą uczestnictwa w koncercie. Wypełniony dokument należy dostarczyć obsłudze w miejscu wydarzenia przed każdym koncertem.

Bardzo prosimy o wcześniejsze przybycie na koncert ze względu na dopełnienie formalności związanych z wytycznymi w związku z epidemią COVID-19.

W miejscu odbywania się koncertów, publiczność zobowiązana jest do zakrywania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości.

25

/ 11 / 2021