Koncert — Piotr Wójcicki Quintet

Koncert — Piotr Wójcicki Quintet

Sobota, 30 listopada 2019 r., godz. 18:00
Zameczek Myśliwski Promnice

WYKONAWCY:
Piotr Wójcicki – gitara
Michał Wierba – instrumenty klawiszowe
Ada Kwaśniewicz – skrzypce
Krzysztof Ropicki – bas
Piotr Czyja – perkusja

PROGRAM:
Zawiera zarówno własne kompozycje jak i instrumentalne wersje przebojów z repertuaru nieżyjących, światowych artystów które znalazły się na płycie Moon City. Znane tematy muzyczne stanowią jednak tylko pretekst do snucia improwizowanych historii, których nie ograniczają żadne ramy stylistyczne.

Stories form Old Treasure Chest (Piotr Wójcicki)
Heaven and Hell (nasza aranżacja utwóru zespołu Black Sabbath)
Lucky Man (Emerson Lake and Palmer)
Best day in my Live (Piotr Wójcicki)
Soldier of Fortune (Deep Purple)
Silver Stardust (Piotr Wójcicki)
This is not America (Pat Metheny, David Bowie)
Moon CIty (Piotr Wójcicki)
Careless Whisper (George Michael)
Best month for Birthday (Piotr Wójcicki)

  • dodatkowo bilet koncertowy uprawnia do 10-procentowej zniżki na dania z karty w dniu koncertu (wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc. Kontakt z restauracja: +48 605 250 150).

Bilet: 50 zł

Rezerwacja biletów odbędzie się od wtorku, 15 października 2019 r., od godz. 17.00, poprzez system rezerwacji: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl, tel. 32 210 30 37

 Piotr Wójcicki

Absolwent Wydziału Edukacji, Interpretacji i Jazzu w Katowicach w klasie gitary elektrycznej, oraz Prywatnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej „Nice Noise” w Katowicach, w której był później również wykładowcą. Piotr Wójcicki to przede wszystkim utalentowany kompozytor i gitarzysta; tworzy muzykę instrumentalną łączącą elementy jazz rocka, smooth jazzu, rocka progresywnego – określaną jako fusion.

Artysta sprawnie balansuje pomiędzy mocnym, rockowym uderzeniem a kojącymi, lirycznymi klimatami, nie stroniąc od dystyngowanego jazzu. Nie zamykając się hermetycznie w jednej stylistyce tworzy swój własny styl, wzbogacony o indywidualne elementy. W efekcie powstaje muzyka instrumentalna łącząca ze sobą wiele różnorodnych barw, wysoko oceniana przez wymagających odbiorców, a jej magia szybko udziela się coraz szerszym kręgom odbiorców. Jego twórczość to dużo dobrego, gitarowego grania z nutką tajemniczości i zaskakujących zwrotów akcji.

28

/ 07 / 2021