Koncert Świąteczny – Filharmonia Śląska − Śląska Orkiestra Kameralna

Koncert z kolędami

niedziela, 18 grudnia 2022 r.
godz. 19:00

Wykonawcy:

Soliści − Marta Król i Daniel Cebula-Orynicz
Filharmonia Śląska − Śląska Orkiestra Kameralna
Dyrygent − Radosław Droń

 

Program:

Arcangello Corelii
Concerto Grosso op. 6 nr 8 ,,Na Boże Narodzenie”

Johann Sebastian Bach
III Koncert brandenburski



Adam Wesołowski
Symfonia kolęd na 2 głosy i orkiestrę smyczkową

Marta Król

− wokalistka poruszająca się w różnych gatunkach muzycznych: jazz, soul, pop, bossa nova, gospel. Autorka tekstów i muzyki, pedagog oraz trener emisji głosu. Wydała pięć albumów. Za debiutancki krążek The First Look została nominowana do najważniejszych nagród muzycznych w kraju (Mateusz 2011 i Fryderyk 2012).
Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali wokalnych, występowała na wielu scenach w Polsce i za granicą, biorąc udział w projektach z artystami takimi jak: Kuba Badach, Michał Urbaniak, Andrzej Lampert, Marek Piekarczyk, Katarzyna Moś, Igor Herbut, Janusz Szrom, Piotr Cugowski, Kamil Bednarek. Uhonorowana medalem Bytomianki Jesieni 2012 przyznawanym przez stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych. Od lat gości wraz z innymi artystami na kompilacjach Marka Niedźwieckiego Smooth Jazz Cafe.

Daniel Cebula-Orynicz

− wokalista, kompozytor, producent, wykładowca akademicki. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki jazzowej. Doktorant Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Dyrygent warsztatów gospel, które odbywają się w całej Polsce. Współpracuje na stałe z chórami i zespołami wokalnymi w Polsce i za granicą. Występuje w produkcjach musicalowych Teatru Rozrywki w Chorzowie, w którym jest również korepetytorem wokalnym.
Współpracował z wieloma znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m. in. Marcinem Wyrostkiem, Edytą Górniak, Margaret, Natalią Kukulską, Stanisławem Soyką. Śpiewał na trasach koncertowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Litwie, USA, Egipcie.
Wystąpił gościnnie na kilku płytach. Jest finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland, laureatem Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich ,,Pejzaż bez Ciebie”.


05

/ 12 / 2022