Muzyka filmowa na święta
Sobota, 7 grudnia 2024 r.
godz. 18:00
Zapraszamy na niezwykły wieczór w pięknych wnętrzach Muzeum Zamkowego w Pszczynie, gdzie magia kina połączy się z blaskiem muzyki na żywo! Śląska Orkiestra Kameralna, pod batutą Radosława Dronia.
W repertuarze znajdą się utwory, które przeniosą Państwa do świata wzruszeń, przygód i niezapomnianych historii. Usłyszymy m.in. majestatyczne tematy z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”, poruszającą melodię z „Titanica”, zabawne motywy z „Shreka” i „Madagaskaru” oraz świąteczny nastrój „White Christmas” i „Jingle Bells”.
Nie zabraknie również emocji związanych z muzyką z „Piraci z Karaibów”, „Mission: Impossible” czy czarującym klimatem „Harry’ego Pottera”. To doskonała okazja, by na nowo przeżyć magię takich filmów jak „Król Lew”, „Kevin sam w domu” czy „Kung Fu Panda”.
Świąteczna oprawa wydarzenia sprawi, że poczujesz wyjątkową atmosferę zbliżających się świąt, a wyjątkowy repertuar przeniesie Cię w świat epickich przygód, wzruszających historii i bajkowych scen. To wieczór, który pozostanie w pamięci na długo – pełen muzyki, magii i niezapomnianych wspomnień.
Wykonawcy:
Filharmonia Śląska – Śląska Orkiestra Kameralna
Agnieszka Sawicka – skrzypce
Radosław Droń – dyrygent
Program:
Shrek
Król Lew
Jak Wytresować Smoka
Mortal Kombat
Harry Potter
Kevin sam w domu
Park Jurajski
The Sims
Kung Fu Panda
Madagaskar
Piraci z Karaibów
Władca Pierścieni
Titanic
Mission: Impossible
Conquest of Paradise
Quake
Doom
Superman
Batman
Star Wars
White Christmas
Jingle bells
Śląska Orkiestra Kameralna
− jest najmłodszym z trzech zespołów artystycznych Filharmonii Śląskiej. Założył ją w 1981 r. i przez 2 dekady prowadził kompozytor i dyrygent prof. Jan Wincenty Hawel. W latach 2006–2010 jej kierownikiem artystycznym był zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga w 1999 r. – Massimiliano Caldi. Obecnie Śląska Orkiestra Kameralna współpracuje z Piotrem Pławnerem, jednym z najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych skrzypków swojej generacji, który występuje także jako solista. Zakres repertuarowy tego zespołu jest niezwykle szeroki i zróżnicowany. Obejmuje on, prócz wielkich klasyków kameralistyki, rzadko grywane kompozycje Holsta, Piazzolli, czy Respighiego, a także smyczkowe opracowania wirtuozowskich utworów kameralnych Schuberta, Mendelssohna, Czajkowskiego i Szostakowicza.
Współpracowała z całą plejadą świetnych solistów, pośród których są m.in.: Shlomo Mintz, Ivan Monighetti, Kevin Kenner, Garrick Ohlsson, Eugen Indjić, Bruno Canino, Marianna Vasilieva, Wolfgang Güttler oraz Konstanty Andrzej Kulka, Krzysztof Jakowicz, Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Leszek Możdżer i Andrzej Jagodziński. Występowała także pod batutami znakomitych dyrygentów: Paula Esswooda, Jerzego Maksymiuka, Mirosława J. Błaszczyka, Tadeusza Wojciechowskiego, a także Marka Mosia.
Radosław Droń
− wokalista, kompozytor, producent, wykładowca akademicki. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki jazzowej. Doktorant Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Dyrygent warsztatów gospel, które odbywają się w całej Polsce. Współpracuje na stałe z chórami i zespołami wokalnymi w Polsce i za granicą. Występuje w produkcjach musicalowych Teatru Rozrywki w Chorzowie, w którym jest również korepetytorem wokalnym.
Współpracował z wieloma znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m. in. Marcinem Wyrostkiem, Edytą Górniak, Margaret, Natalią Kukulską, Stanisławem Soyką. Śpiewał na trasach koncertowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Litwie, USA, Egipcie.
Wystąpił gościnnie na kilku płytach. Jest finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland, laureatem Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich ,,Pejzaż bez Ciebie”.