Koncert Świąteczny – Woytek Mrozek Klezmer Orchestra

Muzyka Świata z klezmerską duszą

sobota, 17 grudnia 2022 r.
godz. 16:00 i 19:00

Tańce Świata z Klezmerską Duszą to zarówno koncert jak i album autorski Woytka Mrozka. W tegorocznym koncercie wysłuchamy tego brawurowego programu w wykonaniu Woytek Mrozek Klezmer Ensamble, w którego skład wchodzą: kwartet smyczkowy, fortepian, perkusja, bas oraz dwójka solistów Woytek Mrozek klarnety i Eliza Sacharczuk śpiew.

Wykonawcy:

Woytek Mrozek Klezmer Orchestra
Woytek Mrozek – klarnet, klarnet arabski, klarnet basowy
Eliza Sacharczuk – śpiew
Sara Kosętka – fortepian
Andrzej Sobczyński – kontrabas
Waldemar Matecki – instrumenty perkusyjne
Mateusz Marut – skrzypce
Paulina Marcisz – skrzypce
Karolina Orsik – altówka
Wojciech Skóra – wiolonczela  

Program:

Jasapico Servico
Col Nidre
Ellada grecka
Kapelle
Dona, Dona
Papirossen
Bei mir bist Du schon
Samuel’s Frailah

Ederlesi
Oblivion Milonga
Yerushalaim 
Klezmer Nr 3
Jok i Syrba
Yoshke fort Avec
Tarras Frailah
Yiddishe Hassene

Stoi Dąb
Fiddler on the Roof
Sunrise Sunset
Sholem Alekhem
Węgierski taniec nr V

Dr Woytek Mrozek

– Instrumentalista, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent.

Należy do grona najwybitniejszych współczesnych klarnecistów. Wykształcenie zdobył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Hochschule für Musik w Monachium. Artysta jest zdobywcą dwóch prestiżowych stypendiów: DAAD – Dwuletnie Stypendium Rządu Niemiec oraz YAMAHA Music Foundation of Europe. Jest także laureatem wielu prestiżowych konkursów, m. in.  III Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach oraz I Nagrody w Międzyuczelnianym Konkursie Klarnetowym w Monachium. Otrzymał także nagrodę specjalną Rektora Akademii Poznańskiej za najlepsze wykonanie utworu polskiego, oraz nagrodę specjalną dziennikarzy i krytyków Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Złota Trąbka Eustachiusza”.

Woytek

„…Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater w Monachium na uroczystych koncertach LMN w obecności Lorda Yehudi Menuhina i Profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji lecz także wielkiej autentyczności i miłego sposobu bycia – polecam jak najgoręcej Pana Wojtka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom i sponsorom”  

list od  Yehudi Menuhin, LMN,  Monachium, 10.03.1997

„… należy do grona poszukiwanych na świecie artystów…”

artykuł w Süddeutsche Zeitung


05

/ 12 / 2022