Moja przygoda w muzeum 2023

Moja przygoda w muzeum organizowana w ramach Artystycznych Spotkań dla Dzieci i Młodzieży w Muzeum Okręgowym w Toruniu to konkurs plastyczny realizowany z myślą o dzieciach i młodzieży. W Muzeum Zamkowym w Pszczynie ma swoją długoletnią tradycję – odbywa się już od 1988 r. Zamiarem organizatorów jest rozwijanie wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej uczestników, poszukiwanie własnych rozwiązań twórczych, jak również pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o zbiorach muzealnych.

Dziękuję wszystkim autorom prac, od tych najmłodszych do najstarszych, za pomysły i piękne wykonanie. Serdeczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli – opiekunów plastycznych, za wysiłek i dodatkową pracę, dzięki której mogliśmy kolejny raz zorganizować konkurs.

Tegoroczna wystawa pokonkursowa przygotowana w Stajniach Książęcych w Pszczynie otwarta będzie dla zwiedzających od wtorku, 6 czerwca 2023 r., do niedzieli, 29 października 2023 r.

Muzealna komisja konkursowa dokonała oceny prac plastycznych złożonych na konkurs. Nagrody oraz wyróżnienia przyznano w 6 grupach wiekowych, bez ustalania kolejności miejsc.


Prace plastyczne na życzenie będziemy zwracać autorom. Prace nie odebrane przechowywane będą tylko do końca roku kalendarzowego.

19

/ 05 / 2023