Multimedia

Muzeum Zamkowe można zwiedzać komfortowo i we własnym tempie korzystając z audioprzeowodnika oraz aplikacji mobilnych, do czego gorąco zachęcamy.  

Zawarte tam treści przybliżają historię zamku, są także źródłem informacji o obiektach znajdujących się na ekspozycji. Ponadto wykorzystywane w narracji fragmenty pochodzące ze wspomnień członków rodziny książęcej przywołują aurę czasów, kiedy w pokojach zamku pszczyńskiego toczyło się codzienne życie jego mieszkańców.

 

 Audioprzewodnik

Dostępny jest na miejscu, w cenie 10 zł (słuchawki w cenie 2 zł lub własne).

Wersje językowe: polska, angielska, niemiecka, francuska, czeska.

Wszystkie urządzenia są dezynfekowany po każdym użyciu.

 

Aplikacja moblina audio

Dostępna jest w Google Play oraz App Store. Aplikację polecamy pobrać przed wizytą w Muzeum, a następnie aktywować ją za pomocą kodu QR w kasie biletowej za symboliczną opłatą 1 zł, otrzymując dostęp do pełnej wersji.

Wersje językowe: polska, angielska, niemiecka, francuska, czeska.

Android – Google Play

 iOS – AppStore

 

Wideoprzewodnik

Przeznaczany jest dla osób z dysfunkcją słuchu. Aplikację polecamy pobrać przed wizytą w Muzeum, a następnie aktywować ją za pomocą kodu QR w kasie biletowej, w cenie biletu wstępu do Muzeum.

Aplikacja oferuje pełne oprowadzanie w języku migowym i dostępna jest w Google Play oraz App Store pod nazwą „Muzeum Zamkowe w Pszczynie (Język migowy)”.

 Audiodeskrypcja 

Przeznaczona dla osób z dysfunkcją słuchu. Dostępna jest jako audioprzewodnik (w cenie biletu wstępu dla osób niewidomych i niedowidzących; 10,00 zł dla opiekuna osoby niewidomej lub niedowidzącej), lub do pobrania w formie aplikacji w Google Play oraz App Store (w cenie biletu wstępu dla osób niewidomych i niedowidzących; 1 zł dla opiekuna osoby z dysfunkcją wzroku).

Aplikację polecamy pobrać przed wizytą w Muzeum, a następnie aktywować ją za pomocą kodu QR w kasie biletowej.

06

/ 10 / 2021