XXXIV wystawa pokonkursowa „Moja przygoda w muzeum”

Moja przygoda w muzeum organizowana w ramach Artystycznych Spotkań dla Dzieci i Młodzieży w Muzeum Okręgowym w Toruniu to konkurs plastyczny realizowany z myślą o dzieciach i młodzieży. W Muzeum Zamkowym w Pszczynie ma swoją długoletnią tradycję – odbywa się już od 1988 r. Zamiarem organizatorów jest rozwijanie wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej uczestników, poszukiwanie własnych rozwiązań twórczych, jak również pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o zbiorach muzealnych.

Dziękuję wszystkim autorom prac, od tych najmłodszych do najstarszych, za pomysły i piękne wykonanie. Serdeczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli – opiekunów plastycznych, za wysiłek i dodatkową pracę, dzięki której mogliśmy kolejny raz zorganizować konkurs.

Tegoroczna wystawa pokonkursowa przygotowana w Stajniach Książęcych w Pszczynie otwarta będzie dla zwiedzających od wtorku, 31 maja 2022 r., do niedzieli, 27 listopada 2022 r.

Muzealna komisja konkursowa dokonała oceny prac plastycznych złożonych na konkurs. Nagrody przyznano w 5 grupach wiekowych, bez ustalania kolejności miejsc.


Jak co roku, również najlepsze tegoroczne prace plastyczne po zakończeniu prezentacji w Muzeum Zamkowym w Pszczynie,  zostaną wysłane na eliminacje międzynarodowe do Muzeum Okręgowego w Toruniu. Pozostałe prace na życzenie będziemy zwracać autorom. Prace nie odebrane przechowywane będą tylko do końca roku kalendarzowego.

01

/ 06 / 2022