Moja Przygoda w Muzeum 2022

SZTUKA MŁODYCH

„Moja przygoda w muzeum” organizowana w ramach Artystycznych Spotkań dla Dzieci i Młodzieży w Muzeum Okręgowym w Toruniu to konkurs plastyczny realizowany z myślą o dzieciach i młodzieży. W Muzeum Zamkowym w Pszczynie ma swoją długoletnią tradycję – odbywa się już od 1988 r. 


Od 2 lutego 2022 r. w Muzeum Zamkowym w Pszczynie rozpoczynamy kolejną, XXXIV edycję Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży Moja Przygoda w Muzeum.

Do uczestnictwa w eliminacjach okręgowych pragniemy zaprosić grupy szkolne, przedszkolne, członków kółek plastycznych oraz wszystkich chętnych, młodych artystów i ich opiekunów. Uczestnictwo w spotkaniach umożliwia zaprezentowanie w formie plastycznej wrażeń i emocji, które towarzyszą odwiedzającym Muzeum w czasie wizyt na ekspozycjach muzealnych.

Projekt ten adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat w następujących kategoriach wiekowych:

 • GRUPA I
  5 — 6 lat
 • GRUPA II
  7 — 9 lat
 • GRUPA III
  10 — 12 lat
 • GRUPA IV
  13 — 15 lat
 • GRUPA V
  16 — 18 lat
 • GRUPA VI
  osoby z niepełnosprawnością intelektualną / do 25 roku życia

TERMIN

Zgłoszone grupy konkursowe przyjmowane będą w dniach i godzinach otwarcia Muzeum dla publiczności od wtorku do piątku od 2 lutego do 15 kwietnia 2022 r., a wykonane prace należy złożyć w Stajniach Książęcych w Pszczynie do 29 kwietnia 2022 r.

ZAPISY

Prosimy o uzgodnienie terminu z Działem Edukacji Muzeum:

Pliki do pobrania14

/ 04 / 2022