MOJA PRZYGODA W MUZEUM 2024

Moja przygoda w muzeum organizowana w ramach Artystycznych Spotkań dla Dzieci i Młodzieży w Muzeum Okręgowym w Toruniu to konkurs plastyczny realizowany z myślą o dzieciach i młodzieży. W Muzeum Zamkowym w Pszczynie ma swoją długoletnią tradycję – odbywa się już od 1988 r. Zamiarem organizatorów jest rozwijanie wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej uczestników, poszukiwanie własnych rozwiązań twórczych, jak również pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o zbiorach muzealnych.

Dziękujemy wszystkim autorom prac, od tych najmłodszych do najstarszych, za pomysły i piękne wykonanie. Serdeczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli – opiekunów plastycznych, za wysiłek i dodatkową pracę, dzięki której mogliśmy kolejny raz zorganizować konkurs.

Muzealna komisja konkursowa dokonała oceny prac plastycznych złożonych na konkurs. Nagrody oraz wyróżnienia przyznano w 6 grupach wiekowych, bez ustalania kolejności miejsc.

Tegoroczna wystawa pokonkursowa przygotowana w Stajniach Książęcych w Pszczynie otwarta będzie dla zwiedzających od środy, 5 czerwca 2024 r., do niedzieli 1 września 2024 r.

I GRUPA
wiek: 5 6 lat


NAGRODY:

Laura Puto, Różana ściana, Przedszkole nr 5 w Tychach
Opiekun plastyczny: Aleksandra Jankowska, Agnieszka Gawrońska

Hanna Koział, Waza, Pszczyńskie Centrum Kultury
Opiekun plastyczny: Bożena Ananicz

Natalia Urbanek, Dumny orzeł, Przedszkole nr 5 w Tychach
Opiekun plastyczny: Aleksandra Jankowska, Agnieszka Gawrońska

Stanisław Koperski, Zamek w Pszczynie, Przedszkole Niepubliczne POCIECHA w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Klaudia Tomaszek

Franciszek Zięba, Moje muzeum, Przedszkole nr 6 w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Urszula Małysz

Emilia Kłakus, Kwiatuszkowa tapeta, Przedszkole nr 5 w Tychach
Opiekun plastyczny: Aleksandra Jankowska, Agnieszka Gawrońska

WYRÓŻNIENIA:

Alicja Plucik, Daisy z synami, Przedszkole nr 14 w Tychach
Opiekun plastyczny: Małgorzata Banyś

Alicja Rudol, Zabytkowa waza, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pruchnej
Opiekun plastyczny: Patrycja Strządała

Klara Gloss, Księżna Daisy spaceruje po salonie z pieskiem, Przedszkole nr 14 w Tychach
Opiekun plastyczny: Małgorzata Banyś

Pola Howaniec, Pokój Daisy i pokój Cesarza, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kaniowie
Opiekun plastyczny: Sabina Bierońska

Helena Przybyła, Zamek, Przedszkole Niepubliczne POCIECHA w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Klaudia Tomaszek

Lena Sikorska, Komnata pszczyńskiego zamku z obrazem księcia Bolko Hochberg von Pless, Przedszkole nr 6 w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Dagmara Pala

Praca wyróżniona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Alicja Plucik, Daisy z synami
Alicja Plucik, Daisy z synami
Praca wyróżniona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Alicja Rudol, Zabytkowa waza
Alicja Rudol, Zabytkowa waza
Praca wyróżniona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Helena Przybyła, Zamek
Helena Przybyła, Zamek
Praca wyróżniona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Klara Gloss, Księżna Daisy spaceruje po salonie z pieskiem
Klara Gloss, Księżna Daisy spaceruje po salonie z pieskiem
Praca wyróżniona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Lena Sikorska, Komnata pszczyńskiego zamku z obrazem księcia Bolko Hochberg von Pless
Lena Sikorska, Komnata pszczyńskiego zamku z obrazem księcia Bolko Hochberg von Pless

Lena Sikorska „Komnata pszczyńskiego zamku z obrazem księcia Bolko Hochberg von Pless”

Praca wyróżniona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Pola Howaniec, Pokój Daisy i pokój Cesarza
Pola Howaniec, Pokój Daisy i pokój Cesarza
Praca nagrodzona w konkursie "Moja przygoda w Muzeum" - Laura Puto, Różana ściana, Przedszkole nr 5 w Tychach Opiekun plastyczny: Aleksandra Jankowska, Agnieszka Gawrońska
Laura Puto, Różana ściana
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Hanna Kozioł, Waza, Pszczyńskie Centrum Kultury Opiekun plastyczny: Bożena Ananicz
Hanna Koział, Waza
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Natalia Urbanek, Dumny orzeł
Natalia Urbanek, Dumny orzeł
Stanisław Koperski, Zamek w Pszczynie
Stanisław Koperski, Zamek w Pszczynie
Franciszek Zięba, Moje muzeum
Franciszek Zięba, Moje muzeum
Emilia Kłakus, Kwiatuszkowa tapeta
Emilia Kłakus, Kwiatuszkowa tapeta
PlayPause

II GRUPA
wiek: 7 – 9 lat


NAGRODY:

Julia Fulbiszewska, Salon w pałacu, Szkoła Podstawowa w Rudołtowicach
Opiekun plastyczny: Bożena Ananicz

Emilia Kuś, Sowy, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Marcelina Deka

Anita Deka, Księżna Daisy na huśtawce, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Marcelina Deka

Weronika Tulaja, Herbatka u księżnej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Jolanta Grabowska

Bartosz Mączka, Smok idzie zwiedzać zamek nocą, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Marcelina Deka

Alicja Piróg, Pałac w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury
Opiekun plastyczny: Bożena Ananicz

Zuzanna Wesołowska, Żyrandole w Sali lustrzanej, Szkoła Podstawowa w Rudołtowicach
Opiekun plastyczny: Bożena Ananicz

Albert Borowiec, Smocza waza, Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Justyna Cyran

Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum"
Albert Borowiec, Smocza waza
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum"
Alicja Piróg, Pałac w Pszczynie
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum"
Anita Deka, Księżna Daisy na huśtawce
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum"
Bartosz Mączka, Smok idzie zwiedzać zamek nocą
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum"
Emilia Kuś, Sowy
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum"
Julia Fulbiszewska, Salon w pałacu
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum"
Weronika Tulaja, Herbatka u księżnej
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Zuzanna Wesołowska, Żyrandole w Sali lustrzanej
Zuzanna Wesołowska, Żyrandole w Sali lustrzanej
PlayPause

III GRUPA
wiek: 10 – 12 lat


NAGRODY:

Julia Chrąściel, Spacer Daisy w gwieździstą noc, Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju
Opiekun plastyczny: Gabriela Wrzoł-Wójcikiewicz

Lena Łukowska, Niespodzianka w pudełku – Sala lustrzana, Szkoła Podstawowa w Rudołtowicach
Opiekun plastyczny: Bożena Ananicz

Alicja Szweda, Sen o zamku, Szkoła Podstawowa nr 6 w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Barbara Czernecka

Wojciech Kurzawa, Zamek w Pszczynie, Szkoła Podstawowa w Rudołtowicach
Opiekun plastyczny: Bożena Ananicz

Helena Deka, Park w Pszczynie oczami Moneta, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Marcelina Deka

Alicja Lakota, Szalony zamek, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Marcelina Deka

WYRÓŻNIENIA:

Nina Wojtala, Daisy, VINCI w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Joanna Wolany

Marta Wach, Zwariowany pałac, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Marcelina Deka

Dominika Barczak, Sala lustrzana zamku pszczyńskiego, VINCI w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Joanna Wolany

Praca wyróżniona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum"
Dominika Barczak, Sala lustrzana zamku pszczyńskiego
Praca wyróżniona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum"
Marta Wach, Zwariowany pałac
Praca wyróżniona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum"
Nina Wojtala, Daisy
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Wojciech Kurzawa, Zamek w Pszczynie
Wojciech Kurzawa, Zamek w Pszczynie
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Lena Łukowska, Niespodzianka w pudełku – Sala lustrzana
Lena Łukowska, Niespodzianka w pudełku – Sala lustrzana
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Julia Chrąściel, Spacer Daisy w gwieździstą noc
Julia Chrąściel, Spacer Daisy w gwieździstą noc
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Helena Deka, Park w Pszczynie oczami Moneta
Helena Deka, Park w Pszczynie oczami Moneta
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum" Alicja Szweda, Sen o Zamku
Alicja Szweda, Sen o Zamku
Praca nagrodzona w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum"
Alicja Lakota, Szalony zamek
PlayPause

IV GRUPA
wiek: 13 – 15 lat


NAGRODY:

Dominika Sajdak, Herbaciarnia, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Anna Maniakowska-Sajdak

Miłosz Czaban, Zegar w gabinecie, Galeria Sztuki MIRIAM w Tychach
Opiekun plastyczny: Urszula Przyłucka-Oscypiuk

Julia Gąszcz, Nidia, Szkoła Podstawowa nr 6 w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Barbara Czernecka

Emilia Pławecka, Schody reprezentacyjne w pałacu, Pszczyńskie Centrum Kultury
Opiekun plastyczny: Bożena Ananicz

Emilia Pławecka, Schody reprezentacyjne w pałacu
Julia Gąszcz, Nidia
Miłosz Czaban, Zegar w gabinecie
Dominika Sajdak, Herbaciarnia
PlayPause

V GRUPA
wiek: 16 – 18 lat


NAGRODY:

Paulina Stekla, Sala lustrzana zamku pszczyńskiego, VINCI w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Joanna Wolany

Natalia Maroszek, Klatka schodowa Westybul, Pszczyńskie Centrum Kultury
Opiekun plastyczny: Bożena Ananicz

Anita Prymula, The Voice of The Heart, Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie
Opiekun plastyczny: Barbara Czernecka

Anita Prymula, The Voice of the Heart
Paulina Stekla, Sala lustrzana zamku pszczyńskiego
PlayPause

VI GRUPA
Grupa osób z niepełnosprawnością intelektualną
do 25 roku życia


NAGRODA:

Martyna Politowska, Dzbanek, Przedszkole nr 5 w Tychach
Opiekun plastyczny: Aleksandra Jankowska, Agnieszka Gawrońska

Martyna Politowska, Dzbanek
Martyna Politowska „Dzbanek”

Prace plastyczne na życzenie będziemy zwracać autorom. Prace nie odebrane przechowywane będą tylko do końca roku kalendarzowego.

14

/ 05 / 2024