Recepta na wiedzę

Recepta na wiedzę

Zachęcamy do eksplorowania ➸„Recepty na wiedzę”, wyjątkowego miejsca na naszej stronie internetowej, gdzie prezentujemy nietuzinkowe, ciekawe i różnorodne teksty pisane przez pracowników i współpracowników Muzeum. Autorzy podejmują tematy szeroko związane z działalnością Muzeum. Opisują codzienne życie i zwyczaje dawnych mieszkańców Zamku, historię Muzeum, nawiązują do tematyki prezentowanych wystaw stałych i czasowych czy wybranych obiektów z bogatej kolekcji Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Niektóre materiały dedykowane są dzieciom, są też teksty przygotowane przez przewodników muzealnych, którzy w obecnej sytuacji nie mogą spotykać się z grupami na ekspozycji.  

Pomysł na „Receptę na wiedzę” narodził się w marcu, tuż po ogłoszeniu lockdownu, kiedy Muzeum przeniosło aktywność do Internetu, chcąc w dalszym ciągu być jak najbliżej swojej publiczności. Od tego czasu systematycznie uzupełniamy zakładkę nowymi tekstami (których obecnie jest  już 36), co ważne, w większości nigdzie wcześniej nieprezentowanymi, dodatkowo wzbogaconymi ilustracjami. Częścią „Recepty” są także krótkie filmy edukacyjne, w których nasi pracownicy odkrywają interesujące miejsca w Muzeum, często niedostępne dla gości.

Teksty pogrupowane są tematycznie:

Informacje o nowych artykułach zamieszczamy na stronie internetowej i portalach społecznościowych, do których śledzenia serdecznie zapraszamy.

13

/ 07 / 2021