Muzeum Zamkowe można zwiedzać komfortowo i we własnym tempie korzystając z audioprzewodników oraz aplikacji mobilnych, do czego gorąco zachęcamy.
Zawarte tam treści przybliżają historię zamku, są także źródłem informacji o obiektach znajdujących się na ekspozycji. Ponadto wykorzystywane w narracji fragmenty pochodzące ze wspomnień członków rodziny książęcej przywołują aurę czasów, kiedy w pokojach zamku pszczyńskiego toczyło się codzienne życie jego mieszkańców.

 Audioprzewodnik*

Dostępny na miejscu:

  • w dni bezpłatne (wtorki) – w cenie 6 zł (słuchawki w cenie 2 zł lub własne).
  • pozostałe dni – w cenie 10zł/12 zł (słuchawki w cenie 2 zł lub własne).

Wersje językowe: polska, angielska, niemiecka, francuska, czeska.

* Wszystkie urządzenia są dezynfekowane po każdym użyciu.

Aplikacja  

Aplikacja „Audioprzewodnik Muzeum Zamkowe w Pszczynie” dostępna jest w Google Play oraz App Store. Aplikację polecamy pobrać przed wizytą w Muzeum, a następnie aktywować ją za pomocą kodu QR w kasie biletowej za opłatą 6 zł, otrzymując dostęp do pełnej wersji.

Wersje językowe: polska, angielska, niemiecka, francuska, czeska.

Wideoprzewodnik

Przeznaczany jest dla osób z dysfunkcją słuchu. Aplikację polecamy pobrać przed wizytą w Muzeum, a następnie aktywować ją za pomocą kodu QR w kasie biletowej, w cenie biletu wstępu do Muzeum.

Aplikacja oferuje pełne oprowadzanie w języku migowym i dostępna jest w Google Play oraz App Store pod nazwą „Muzeum Zamkowe w Pszczynie (Język migowy)”.

Oprowadzanie w języku migowym zostało również udostępnione na miejscu, jako videowycieczka zainstalowana na 5 urządzeniach stacjonarnych.

 

Audiodeskrypcja 

Przeznaczona jest dla osób z dysfunkcją słuchu. Dostępna jako audioprzewodnik: w cenie biletu wstępu dla osób niewidomych i niedowidzących.

Audiodeskrypcję pod nazwą „Audioprzewodnik Muzeum Zamkowe w Pszczynie” można pobrać także w formie aplikacji mobilnej w Google Play oraz App Store. Polecamy zainstalować ją przed wizytą w Muzeum, a następnie aktywować za pomocą kodu QR w kasie biletowej.

Audioprzewodniki i aplikacje sprzedawane są najpóźniej na 1,5 godziny przed zamknięciem Muzeum
Minimalne wymagania: System Android 5+, iOS 10+