Przyszedł czas na odkrycie muzeum

Młodym dajemy inspirację – ich entuzjazm jest zaraźliwy. Dla nich – zajęcia edukacyjne, lekcje tematyczne, warsztaty dopełniające programy szkolne, koncerty umuzykalniające, konkursy.

Młodszym zapewniamy dobrą zabawę i aktywną edukację poprzez: zajęcia artystyczne, zajęcia edukacyjne, wakacyjne i zimowe „Buszowanie po zamku”, koncerty umuzykalniające, konkursy 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE

  • Na dworze Hochbergów (klasy IV i starsze)

Kim był marszałek dworu? Co to świta dworska? Czym zajmował się kredensarz? Na te oraz inne pytania szukaj odpowiedzi w trakcie zajęć edukacyjnych Na dworze Hochbergów, realizowanych na eskpozycji wnętrz pierwszego i drugiego pietra zamku.

  • Zamkowa przygoda (klasy I-III)

Wnętrza zamku kryją wiele tajemnic i zagadek. Kto tutaj mieszkał? Jak wyglądało życie dawnych właścicieli? Tropiciele przygód to dociekliwi badacze i czujni obserwatorzy. Odkryj w sobie tropiciela podczas zajęć edukacyjnych Zamkowa przygoda. Rozwiązuj zagadki, które znajdziesz w materiałach otrzymanych w czasie zajęć, pomogą one rozwinąć wyobraźnię i detektywistyczne umiejętności.

  • Czas na zamku (dzieci najmłodsze)

Wyruszamy w podróż w czasie. Ile zegarów kryje zamek pszczyński? Na poszukiwanie zegarów do zamku zapraszamy najmłodszych. Wraz z edukatorem poznamy zamek pszczyński, odszukamy i zaznaczymy na mapie wszystkie znalezione zegary.